Mania Zones
Welcome, Guest. Please login or register.
09 August 2020 à 21:37:50
272267 Posts in 29369 Topics by 377195 Members
Latest Member: jotaro_kudgo
Mania Zones  |  ZONES  |  Poland  |  Hurraa! Nowa Trackmania! :) « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Hurraa! Nowa Trackmania! :)  (Read 467 times)
MX Rat
ManiaModo
ManiaSuperStar

495332161
View Profile Email
« on: 02 July 2020 à 08:29:49 »

Jest nowa Trackmania! Dostępna za darmo!

Tyle tylko, że nie do końca jest za darmo. I nie do końca jest nowa.

Taki odświeżony, zbajerowany, trochę plastikowy stadion. Jeżeli się chce coś więcej, niż jeżdżenie online bez możliwości nawet pisania na czacie albo jeżdżenie solo na mapach Nadeo (niektórych wstydziłby się nawet najgorszy twóca LOL-i), to trzeba zapłacić. I to nie jednorazowo - o nie. Metoda jednorazowej płatności nie sprawdziła się widocznie, nie wpadło do kieszeni wystarczająco dużo kasy, więc teraz jest płatność za przynależność do "klubu" - roczna lub trzyletnia.

I zapewne znowu będzie ta sama bufonada tych samych wyniosłych twórców pt. "wiemy lepiej". Znamy to z martwej Trackmanii Turbo (jedynej chyba gry po roku 2010, w przypadku której autorzy z góry zapowiedzieli, że nie będzie żadnych poprawek, bo produkt jest ostateczny i skończony - chciałoby się użyć pewnych określeń w stosunku do osób, które z taką stanowczością i zaparciem odmawiają w ogóle dyskusji na temat błędów, nie mówiąc już o ich poprawianiu).

"Club Access" na rok to koszt ok. 120 zł.

Za 120 zł można kupić (łącznie):
1. Dirt Rally 2.0 wersja super deluxe (bezpośrednio na Steamie) (65 zł)
2. Dirt 4 (23 zł)
3. Dirt Rally (6 zł)
4. Grid 2 (6 zł)
5. Grid Autosport (25 zł)
I to nie są najniższe ceny, tylko takie z x-koma (lub Steama). Na portalach typu G2A, scdkey itp. można kupić jeszcze taniej.

Moja rada - pobrać sobie darmową podstawkę nowej TrackManii poprzez Epica lub Uplaya, a za zaoszczędzoną kasę odjechać w siną dal wyżej wymienionymi grami. Sourire

τ๏ß»michal

View Profile Email
« Reply #1 on: 02 July 2020 à 12:05:52 »

co to za trackmania?

MX Rat
ManiaModo
ManiaSuperStar

495332161
View Profile Email
« Reply #2 on: 02 July 2020 à 17:07:53 »

Cóż to może być za TrackMania... Hmm... I gdzie można znaleźć info o niej. Pewnie to tajna gra. Sourire

Poszukaj - znajdziesz w 2 minuty. Ja wpisałem w google "nowa trackmania" i znalazłem.

Magic.
«Z२¬ĭņšρёҟŤøг»
ManiaMember

View Profile WWW Email
« Reply #3 on: 02 July 2020 à 18:01:36 »

hahaha

My life - My Rules
τ๏ß»michal

View Profile Email
« Reply #4 on: 02 July 2020 à 20:21:35 »

znalazlem na epic gamesie
kto nie ma tam konta to zrobcie
MX Rat
ManiaModo
ManiaSuperStar

495332161
View Profile Email
« Reply #5 on: 02 July 2020 à 21:12:49 »

Lepiej chyba na Uplayu, też jest a nie trzeba łączyć kont itd.
3z
ManiaSuperStar

View Profile Email
« Reply #6 on: 02 July 2020 à 23:51:49 »

Co do subskrypcji to się nie wypowiem co do tego wyboru i podejrzewam że klapnie za miesiąc albo wypali i nie będzie 15 następnych stadionów tylko jeden aktualizowany jak niektóre gry od 10 lat; ponadto ta najwyższa - Club jest wymagana do wzięcia udziału w większych turniejach więc można ją traktować jako wpisowe właśnie na te turnieje.

Stadion - osobiście nie lubię stadionu. Nawet go kuźwa nie znoszę! Ale tutaj na tyle zmienili fizykę że jeździ się o dziwo przyjemnie. Spróbuj, może polubisz Clin d'oeil

Nie wiem o co się przyczepiłeś z nadeosami - od Nadeo są tylko trasy treningowe, wszystkie sezonowe trasy są zrobione przez społeczność i tylko zatwierdzone przez Nadeo. Ponadto od czasów Turbo (które faktycznie nie wypaliło na PC) Nadeosy są naprawdę znośne.

Co do "wiemy lepiej" to chyba faktycznie coś pykło i zaczęli słuchać się ludzi - skąd wiem? Nie mogę powiedzieć Sourire
Ogólnie Nadeo ma kasę w znacznej większości z rynku chińskiego - TM ma tam inną nazwę i jest naprawdę popularny. O ile hajs z Chin będzie się zgadzać to będą klepać TMa.

kamyl
ManiaSuperStar

Narzekacz ლ(ಠ益ಠლ)

View Profile Email
« Reply #7 on: 04 July 2020 à 20:12:54 »

Heh, nie spodziewałem się takiego postu, ale bardzo dobrze pokrywa się z tym co ja o tym myślę. Ich pomysły na modele biznesowe od czasu tm2/ubisoftu (i czasem game design) to jedno wielkie spagetti i chyba nigdy mnie nie skończą zaskakiwać coraz bardziej przekombinowanymi udziwnieniami. Nawet samo znalezienie sposobu na dodanie darmowej wersji do uplaya zajęło mi ponad godzinę. Tak czy siak wydaje mi się, że ta TrackNania będzie nieco bardziej popularna. Stadion jest jednak najbardziej znany i ogólnie lubiany, a ten nowy ma lekko zmienioną fizykę i miałem odczucie, że czasem trochę łatwiej/przyjemniej mi się tym jeździ, co w kontekście ilości graczy imo pomoże. Wierzę też, że będzie to ostatnia TrackMania, cokolwiek by to finalnie dla niej nie oznaczało. Sourire

Nie rozumiem też nastawienia TrackNanii na esport, bo uważam, że do tego wymagane jest to, żeby przyjemnie się oglądało jak ktoś gra oraz żeby komentatorzy mieli co robić, a w tą gierkę po prostu "tylko" dobrze się gra i tworzy w/do niej rzeczy.

Mnie osobiście TrackNania w ogóle nie jara. Nie odliczałem dni do premiery, a jeśli byłem o czymś zamyślony po nocach to nie z powodu gierki. Włączyłem sobie to 2 razy, przejechałem nadeosy i nawet nie wiem czy to jeszcze włączę. Po prostu. Gierka jest spoko, ale mi się już grać nie chcę. Sourire Nie pomaga też to, że to stadion, który w moim odczuciu jest o wiele gorszy od desertCara i wiele innych środowisk, które bardzo lubię i mogę sobie włączyć w TMU.
« Last Edit: 04 July 2020 à 20:14:49 by kamyl » Logged

Btw szerokość miejsca na posta wynosi 635px, więc [ img width=635 ] is way to go.

boom shot

View Profile Email
« Reply #8 on: 11 July 2020 à 08:19:06 »

TRACKMANIA STADIUM 2 Tire la langue
|KT|ProRacer

View Profile Email
« Reply #9 on: 12 July 2020 à 09:29:42 »

według mnie troche głupia bo bie ma takiego gorącego krzesła jak tu.
matrixan98

View Profile Email
« Reply #10 on: 14 July 2020 à 22:35:38 »

Moim zdaniem nowa trackmania bidnie troche, za darmo tras tworzyć nie można, wolę starą Clin d'oeil
MrBoombastic

View Profile Email
« Reply #11 on: 15 July 2020 à 13:47:18 »

moim zdaniem trochę skok na kasę i trochę na nostalgię
kpfilip

View Profile Email
« Reply #12 on: 16 July 2020 à 10:49:30 »

ja mam tylko tm nations forever
MX Rat
ManiaModo
ManiaSuperStar

495332161
View Profile Email
« Reply #13 on: 31 July 2020 à 10:25:26 »

Chwilę sobie pograłem i zauważyłem, że Nadeo niczego się nie nauczyło. Nadal "wiedzą lepiej".

W Canyon zrobili "loop of death" (ten wąski wielki loop z okładki gry), który był tak trudny dla wielu graczy, że nikt praktycznie nie używa go w mapach. Ok, ja akurat się nauczyłem jak go przejeżdżać, ale też nie uważam, żeby był to jakiś fajny element. Ale jest. W zasadzie wyłącznie w edytorze, bo nikt nie robi map z tym loopem.

Potem wprowadzili Lagoon z debilną fizyką na drewnianych platformach, gdzie samochód jedzie jak chce. I nic ich nie wzruszyło. Zrobiłem nawet mapę przykładową, gdzie jadąc na wprost na loop, prosto ze startu, bez żadnych zakrętów, nie da się go przejechać, bo samochód zjeżdża zawsze w jedną stronę. A TrackMania powinna być chyba logiczna? Chodzi przecież o to, żeby gracz mógł opanować zasady, nawet jeżeli są skomplikowane. Losowe zachowanie pojazdu to nie jest coś, co się da opanować.

I teraz wprowadzili lód. Coś pięknego - zero sterowności, zero logiki, samochód po prostu ślizga się. Ok, były już bloki lodowe w środowisku Snow/Alpine, ale nikt nie robił tras składających się wyłącznie z takich bloków - był to dodatek.

W nowej TrackManii czuję, że wszystko ma mniej sensu - sterowanie, dziwne drogi bez band, bezsensowny lód, grafika jak sprzed 20 lat, ale grunt, że programiści są z siebie zadowoleni. Chcesz coś napisać na czacie? Zapłać. Chcesz stworzyć mapkę? Zapłać. Serio - czekam teraz na Dirta 5, a nową TrackManię mam w wersji minimalnej. Nadeo, po ich numerach ze sprzedawaniem tego samego x razy i po złamanej obietnicy (że niby ci, co kupią Turbo będą mieli darmowego lagoon w TM2 - co potem tak odkręcali, że aż szkoda gadać) nie dostanie ode mnie kasy. Są lepsze gry. Są nawet lepsze i tańsze.

Może bym kupił TM2 Island gdyby coś takiego zrobili - ale pewnie zmieniliby fizykę, żeby klawiaturowcy nie płakali, spowalniając sterowanie, samochody byłyby lżejsze, żeby skakały przez całą mapę (już teraz mam wrażenie, że np. samochódw w Canyon waży max 200 gramów), grafikę by zostawili tą samą, tylko zmieniliby oświetlenie, cienie itd. i chcieliby za to 100 zł. Plus 50 zł za klakson. A umiejętność niewpadania w poślizgi zostałaby zastąpiona samochodem, który po prostu klei się do drogi, chyba że się go zmusi do driftu (jak w Canyon/Valley). Swoją drogą ciekawa fizyka - samochód jedzie 800 km/h, skręca bez poślizgu, przyczepność wręcz kosmiczna, ale hamulec sprawia, że nagle driftuje. Całą tę swoją przyczepność traci jednak na wallride'ach a na wyskokach leci jakby nic nie ważył (Małysz po prostu).
« Last Edit: 31 July 2020 à 10:35:29 by MX Rat » Logged
$L[v.ht/BSPL]BlackusPLYT

View Profile Email
« Reply #14 on: 01 August 2020 à 20:29:25 »

Ta nowa trackmania jest fajna lecz nie da sie grać na multiplayer (chyba że sie wykupi jakiś pakiet) i nie da sie grać w swoją mape (nie kupując zadnych pakietów)
Pages: [1]
Mania Zones  |  ZONES  |  Poland  |  Hurraa! Nowa Trackmania! :) « previous next »
    Jump to: