Mania Zones
Welcome, Guest. Please login or register.
21 January 2019 à 18:47:48
272250 Posts in 29295 Topics by 373828 Members
Latest Member: glebuch2000
Mania Zones  |  ZONES  |  Poland  |  LAN Party 2019 « previous next »
Pages: [1] 2
Author Topic: LAN Party 2019  (Read 374 times)
kamyl
ManiaSuperStar

Narzekacz ლ(ಠ益ಠლ)

View Profile Email
« on: 06 January 2019 à 18:28:53 »

Cześć i czołem!

Kto chętny żeby powtórzyć udanego lan party w tym roku? Tak jak na poprzednich lan party - gramy oczywiście w naszą ulubioną TrackManię, ale zapewne będą również inne atrakcje. Wiele rzeczy jest do przegadania, więc piszcie, proponujcie, a potem coś wybierzemy.

Kiedy
Na razie proponuję ogólnie okolice lata - sierpień, wrzesień?
Celujemy w końcówkę czerwca, 4 dni, zahaczając weekend. Konkretniejsza data wkrótce.

Gdzie
Tym razem proponuję wynająć jakiś domek, który by pomieścił nas wszystkich, pozwolił na całonocne hałasowanie oraz nocleg w tym samym miejscu co nasze rozłożone komputery. Jeśli domek, to prawdopodobnie będzie też miejsce na ognisko czy pogranie w jakąś piłkę na zewnątrz.
Nie jestem pewny co do miejsca - może mniej więcej centrum Polski albo Śląsk?
A jeśli ktoś zna jakiś fajny domek do wynajęcia albo wie gdzie taki szukać to niech da znać!

Ośrodek Skowronki w miejscowości Stare Jabłonki. https://osrodekskowronki.pl/
Jest miejsce na grilla, ognisko, siatkówkę, a w okolicy można robić wiele ciekawych rzeczy poza samym graniem. Sourire Więcej szczegółów na ich stronce.

Koszty
W koszty trzeba będzie wliczyć przede wszystkim zrzutę na wynajem domku. Dojazd i jedzenie we własnym zakresie, jednak tu warto się dogadać i w miarę możliwości grupowo podzielić koszty. Sourire
Konkrety wkrótce, ale tańszy 1 czteroosobowy domek kosztuje 220zł na dobę, więc za 4 dni na głowę wyjdzie minimum 220zł.
Ważne: kasa idzie przeze mnie. Chcę zarezerwować domki (i za nie zapłacić) jak najwcześniej, w dodatku w raczej popularnym miesiącu, więc kasa ma do mnie trafić 4 miesiące przed lanem, czyli do momentu wpłaty zaliczki. Po wpłaceniu zaliczki nie ma zwrotów kasy. Płacisz = chcesz jechać i jesteś tego pewny.
Koszt za 4 osobowy domek to 200zł za dobę. Zatem teoretycznie 1 osoba za 4 dni płaci 200zł, ale wciąż trzeba będzie zrobić zrzutę na ewentualne puste miejsca w ostatnim domku.
Nie bierzemy opcji wyżywienia, jedzenie kupimy swoje na miejscu (zgodnie z tradycją danie specjalne by zio&kamyl, choć tym razem burgery na grillu zamiast pizzy Cool ).

Sprzęt
Jeśli chodzi o sprzęt, to każdy musi przynieść swój, chyba, że ktoś będzie mógł przynieść dla kogoś jakiś dodatkowy laptop (np. dla mnie Tire la langue).
Piszcie też proszę, jeśli macie jakiś dodatkowy laptop i chcielibyście pożyczyć go do grania na czas lana. Sourire

Kto:

TAK, GDY ZNAMY DATĘ, MIEJSCE I KOSZTY (2) (potrzebujemy wiedzieć ile domków zarezerwować):
  • kamyl
  • zio

TAK (7):
  • kamyl (pożyczony lapek od dema)
  • 3z
  • Sebik
  • Demo
  • Wortex
  • Zio
  • Karo

MOŻE (6):
  • Matix
  • Remix
  • Rad
  • Tomek0055
  • Techluk
  • m4tx
« Last Edit: Today at 01:21:42 by kamyl » Logged

Btw szerokość miejsca na posta wynosi 635px, więc [ img width=635 ] is way to go.

3z
ManiaSuperStar

View Profile WWW Email
« Reply #1 on: 06 January 2019 à 18:32:37 »

No i ja klasycznie za. Jeśli chodzi o miejsce to wszystko mi jedno bo i tak jestem na emigracji xdd

FT»sebik
ManiaSuperStar

Gangsta mapper :P

View Profile WWW Email
« Reply #2 on: 06 January 2019 à 18:55:13 »

Bydem!
Sprzęt mam swój.
Lokalizacja najbardziej by mi pasowało gdzieś na śląsku.

de_mo
ManiaSuperStar

View Profile Email
« Reply #3 on: 07 January 2019 à 08:30:41 »

Jestem chętny, sprzęt mam swój, jeśli jechalbym samochodem, to mogę nawet drugi komplet wziąć

Remix..
ManiaStar

View Profile Email
« Reply #4 on: 07 January 2019 à 11:49:02 »

Też jestem chętny. Mam nadzieję że do wakacji wszystko mi się poukłada i nie będzie z wypadem problemów ;]
Czekam na dalsze informacje

MX Rat
ManiaModo
ManiaSuperStar

495332161
View Profile Email
« Reply #5 on: 09 January 2019 à 08:54:18 »

Jeżeli mogę coś zasugerować, bo jestem weteranem jeżdżenia ze znajomymi do róznych domków itd. w lato.

1. Jechać w czerwcu - pogoda zazwyczaj lepsza, niż w lipcu i sierpniu, ludzi mniej (zwłaszcza krzyczących dzieci i dziwnych rodzinek), ceny niższe itd.

2. Nie upierać się na miejsce blisko domu, bo nie o to chodzi - bardziej kombinować nad wyjazdem na tyle długim (3-4 dni), żeby na miejscu mieć te 2-3 dni w całości (nie licząc dnia przyjazdu i wyjazdu). Wtedy czas przejazdu będzie proporcjonalnie niewielki, niezależnie od tego gdzie się pojedzie (w stosunku do czasu pobytu). A i można więcej ciekawych rzeczy porobić, niż tylko TMUF.

3. Nie każdy pewnie będzie jechał samochodem a wiele ośrodków z domkami jest umiejscowionych w takich dziurach, że bez samochodu byłoby ciężko. Ja byłem raz w jednym ośrodku, który znajdował się w małej miejscowości - ale o dziwo nadal posiadającej dworzec i wiele bezpośrednich połączeń - Stare Jabłonki. Ośrodek nazywał się "Skowronki" i miał kilka zalet - właściciele bezproblemowi, hałas im nie przeszkadzał (przynajmniej poza sezonem i przynajmniej do 3:00 nad ranem), grille czy ognisko - bez problemu. Ceny też dobre. Na bibę i granie na komputerach - idealne miejsce.

kamyl
ManiaSuperStar

Narzekacz ლ(ಠ益ಠლ)

View Profile Email
« Reply #6 on: 09 January 2019 à 18:43:06 »

Dzięki Rat za te bardzo pomocne porady. Ja właśnie jestem zielony, szczególnie od strony organizacji, bo nigdy czegoś takiego nie organizowałem, więc przyda się każda pomoc. Sourire

Btw szerokość miejsca na posta wynosi 635px, więc [ img width=635 ] is way to go.

Tomek0055
ManiaSuperStar

View Profile WWW Email
« Reply #7 on: 09 January 2019 à 21:46:06 »

Pierwszy post to są same gdybania i nic więcej konkretnego. Chociażby sam post rata jest bardziej skonkretyzowany - Na pewno będę za jeżeli będzie coś więcej wiadomo na ten temat. Mimo wszystko życzę powodzenia w organizacji.

штс wörtex
1st Warning
ManiaStar

TO TUTAJ MOŻNA COŚ NAPISAĆ?

View Profile Email
« Reply #8 on: 09 January 2019 à 22:36:00 »

blblbl
będe

"Introduce more quickitude in your system for increased speedation of fastness."
MX Rat
ManiaModo
ManiaSuperStar

495332161
View Profile Email
« Reply #9 on: 09 January 2019 à 22:52:42 »

To dorzucę jeszcze infomację jak to najlepiej zorganizować dla większej grupy.

Etap 1: ustalanie miejsca - to robi jedna osoba, dzwoni, pyta czy są wolne domki itd.

Etap 2: zbieranie listy chętnych

Etap 3: wyliczenia - te są zmienne, ponieważ zazwyczaj płaci się za domek a nie od osoby, więc cena może być większa, jeżeli domki nie są dokładnie obłożone (np. 2 domki 4-osobowe a tylko 6 osób chętnych); niemniej jednak w tanim ośrodku nie zrobi to większej różnicy - a będzie co wspominać

Etap 4: każdy chętny wysyła kasę organizatorowi - całą kasę wyliczoną na wynajem za osobę za cały czas pobytu i to przynajmniej miesiąc lub dwa przed imprezą. Żadnych "zaliczek" itp. Chodzi o to, żeby w przypadku, gdy dana osoba się rozmyśli, inni nie musieli się zrzucać na "porzucone" miejsce. Trudno - będzie sobie łóżko stało puste ale opłacone.

Etap 5: rezerwacja (po otrzymaniu wszystkich wpłat) i wpłacenie zaliczki.

Etap 6: przyjazd i zabawa. Sourire

Nie brać opcji z wyżywieniem ale zapytać czy na miejscu można takowe dostać bez wcześniejszej zapowiedzi. Chociaż z drugiej strony wspólny, opłacony wcześniej posiłek, jest fajny.

Zorientować się czy ośrodek nie jest zbyt "elegancki" - bo to może być odwrotnie proporcjonalne do wytrzymałości właścicieli na hałas. Sourire Z drugiej strony - domki muszą być z łazienkami, żadnych syfów rodem z lat 60-tych, z kiblami w odległości kilometra, bo szkoda nerwów.

Takie tam info. Sourire

Dobra metoda szukania to google maps - znajdujemy jezioro i wokół niego szukamy domków nad jeziorem. Często te ośrodki nie są dobrze wypozycjonowane w wyszukiwarce, za to szukając bez mapy wyskoczy w wynikach setki stron typu booking (tyle, że nie tak dobrych) i masa ofert typu "domek nad jeziorem" (czytaj: jeden, pojedynczy domek, z właścicielami pod nosem, którzy będą ciągle pilnować, czy tego jednego domku ktoś im czasem nie ukradł). Szuka się ośrodków nad jeziorem albo domków nad jeziorem - ale z wykorzystaniem map google.

I nie szukać blisko domu - bo zawsze się znajdzie jakiś słoń maruda, który stwierdzi, że skoro to tak blisko, to może już wróci do domu, bo czemu nie. Sourire A marudy rozbijają imprezę strasznie.
« Last Edit: 09 January 2019 à 23:01:19 by MX Rat » Logged
kamyl
ManiaSuperStar

Narzekacz ლ(ಠ益ಠლ)

View Profile Email
« Reply #10 on: 09 January 2019 à 23:47:54 »

Perfekt. A powiedz jeszcze czy w praktyce nie przeszkadza, gdy wszyscy muszą się podzielić pomiędzy małymi np. 4 osobowymi domkami? Wtedy chyba ciężko o to, żeby wszyscy mogli zgromadzić się w 1 pokoju z rozłożonymi kompami?

@Kemot: Spoko loko, możesz poczekać na konkrety. Na razie chciałem dać innym szansę na wpływ na wygląd lana. Clin d'oeil

3z
ManiaSuperStar

View Profile WWW Email
« Reply #11 on: 11 January 2019 à 09:28:46 »

To, co się robi w domkach za dnia to w sumie nasza sprawa, 4 osobowy oznacza 4 miejsca do spania.

[CMC]radPL*GG
ManiaSuperStar

View Profile WWW Email
« Reply #12 on: 11 January 2019 à 14:57:43 »

Jestem na tak, ale jako że nie wiem jeszcze co będzie w wakacje to możesz mnie wpisać do "może"  Tire la langue

MX Rat
ManiaModo
ManiaSuperStar

495332161
View Profile Email
« Reply #13 on: 11 January 2019 à 19:16:44 »

Tak jak 3z napisał - 4 miejsca noclegowe w 4-osobowych domkach. To podobnie jak w domu - masz 1 łóżko ale kolegów możesz zaprosić i 10-ciu, jakoś się wcisną. Sourire

Niekiedy róznice w cenie 4- i 6-osobowych domków są niewielkie, więc warto na 4 osoby wziąć 6-osobówkę. Jak piszą, że "do 5 osób" to znaczy, że na 4 osoby jest domek i piąta "na doczepkę".

Aaaa - i nie brać tzw. "szałasów" czyli domków typu "Brda" - wyglądają nieraz fajnie ale w środku są zazwyczaj ciasne, stare, skrzypiące i w ogóle do d... Parterowe przestronne domki to jest to.

https://osrodekskowronki.pl/ - tu były wydawałoby się niewielkie, 4-osobowe, a jednak z łazienką i całkiem sporym pokojem z balkonem, gdzie spokojnie by się zmieściło 8 osób.

Co do zbierania kasy wcześniej (to do kamyla) - jak widzisz choćby z tego tematu, ludzie mogą chcieć pojechać, ale "nie wiedzą na 100%". Ty zarezerwujesz 2 domki a potem połowa ludzi nie przyjedzie, bo jednak "coś im wypadło". Dlatego się bierze z góry za całość, dużo wcześniej i nie ma zwrotów. Sourire
« Last Edit: 11 January 2019 à 19:18:35 by MX Rat » Logged
kamyl
ManiaSuperStar

Narzekacz ლ(ಠ益ಠლ)

View Profile Email
« Reply #14 on: 13 January 2019 à 21:39:11 »

Zaaktualizowałem pierwszego posta, a w nim nieco więcej szczegółów o naszym lanie. Sourire

Pages: [1] 2
Mania Zones  |  ZONES  |  Poland  |  LAN Party 2019 « previous next »
    Jump to: