Mania Zones
Welcome, Guest. Please login or register.
09 August 2020 à 21:18:39
272267 Posts in 29369 Topics by 377195 Members
Latest Member: jotaro_kudgo
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 ... 176
1  ZONES / Poland / Re: Hurraa! Nowa Trackmania! :) on: 31 July 2020 à 10:25:26
Chwilę sobie pograłem i zauważyłem, że Nadeo niczego się nie nauczyło. Nadal "wiedzą lepiej".

W Canyon zrobili "loop of death" (ten wąski wielki loop z okładki gry), który był tak trudny dla wielu graczy, że nikt praktycznie nie używa go w mapach. Ok, ja akurat się nauczyłem jak go przejeżdżać, ale też nie uważam, żeby był to jakiś fajny element. Ale jest. W zasadzie wyłącznie w edytorze, bo nikt nie robi map z tym loopem.

Potem wprowadzili Lagoon z debilną fizyką na drewnianych platformach, gdzie samochód jedzie jak chce. I nic ich nie wzruszyło. Zrobiłem nawet mapę przykładową, gdzie jadąc na wprost na loop, prosto ze startu, bez żadnych zakrętów, nie da się go przejechać, bo samochód zjeżdża zawsze w jedną stronę. A TrackMania powinna być chyba logiczna? Chodzi przecież o to, żeby gracz mógł opanować zasady, nawet jeżeli są skomplikowane. Losowe zachowanie pojazdu to nie jest coś, co się da opanować.

I teraz wprowadzili lód. Coś pięknego - zero sterowności, zero logiki, samochód po prostu ślizga się. Ok, były już bloki lodowe w środowisku Snow/Alpine, ale nikt nie robił tras składających się wyłącznie z takich bloków - był to dodatek.

W nowej TrackManii czuję, że wszystko ma mniej sensu - sterowanie, dziwne drogi bez band, bezsensowny lód, grafika jak sprzed 20 lat, ale grunt, że programiści są z siebie zadowoleni. Chcesz coś napisać na czacie? Zapłać. Chcesz stworzyć mapkę? Zapłać. Serio - czekam teraz na Dirta 5, a nową TrackManię mam w wersji minimalnej. Nadeo, po ich numerach ze sprzedawaniem tego samego x razy i po złamanej obietnicy (że niby ci, co kupią Turbo będą mieli darmowego lagoon w TM2 - co potem tak odkręcali, że aż szkoda gadać) nie dostanie ode mnie kasy. Są lepsze gry. Są nawet lepsze i tańsze.

Może bym kupił TM2 Island gdyby coś takiego zrobili - ale pewnie zmieniliby fizykę, żeby klawiaturowcy nie płakali, spowalniając sterowanie, samochody byłyby lżejsze, żeby skakały przez całą mapę (już teraz mam wrażenie, że np. samochódw w Canyon waży max 200 gramów), grafikę by zostawili tą samą, tylko zmieniliby oświetlenie, cienie itd. i chcieliby za to 100 zł. Plus 50 zł za klakson. A umiejętność niewpadania w poślizgi zostałaby zastąpiona samochodem, który po prostu klei się do drogi, chyba że się go zmusi do driftu (jak w Canyon/Valley). Swoją drogą ciekawa fizyka - samochód jedzie 800 km/h, skręca bez poślizgu, przyczepność wręcz kosmiczna, ale hamulec sprawia, że nagle driftuje. Całą tę swoją przyczepność traci jednak na wallride'ach a na wyskokach leci jakby nic nie ważył (Małysz po prostu).
2  ZONES / Poland / Re: Hurraa! Nowa Trackmania! :) on: 02 July 2020 à 21:12:49
Lepiej chyba na Uplayu, też jest a nie trzeba łączyć kont itd.
3  ZONES / Poland / Re: Hurraa! Nowa Trackmania! :) on: 02 July 2020 à 17:07:53
Cóż to może być za TrackMania... Hmm... I gdzie można znaleźć info o niej. Pewnie to tajna gra. Sourire

Poszukaj - znajdziesz w 2 minuty. Ja wpisałem w google "nowa trackmania" i znalazłem.

Magic.
4  ZONES / Poland / Hurraa! Nowa Trackmania! :) on: 02 July 2020 à 08:29:49
Jest nowa Trackmania! Dostępna za darmo!

Tyle tylko, że nie do końca jest za darmo. I nie do końca jest nowa.

Taki odświeżony, zbajerowany, trochę plastikowy stadion. Jeżeli się chce coś więcej, niż jeżdżenie online bez możliwości nawet pisania na czacie albo jeżdżenie solo na mapach Nadeo (niektórych wstydziłby się nawet najgorszy twóca LOL-i), to trzeba zapłacić. I to nie jednorazowo - o nie. Metoda jednorazowej płatności nie sprawdziła się widocznie, nie wpadło do kieszeni wystarczająco dużo kasy, więc teraz jest płatność za przynależność do "klubu" - roczna lub trzyletnia.

I zapewne znowu będzie ta sama bufonada tych samych wyniosłych twórców pt. "wiemy lepiej". Znamy to z martwej Trackmanii Turbo (jedynej chyba gry po roku 2010, w przypadku której autorzy z góry zapowiedzieli, że nie będzie żadnych poprawek, bo produkt jest ostateczny i skończony - chciałoby się użyć pewnych określeń w stosunku do osób, które z taką stanowczością i zaparciem odmawiają w ogóle dyskusji na temat błędów, nie mówiąc już o ich poprawianiu).

"Club Access" na rok to koszt ok. 120 zł.

Za 120 zł można kupić (łącznie):
1. Dirt Rally 2.0 wersja super deluxe (bezpośrednio na Steamie) (65 zł)
2. Dirt 4 (23 zł)
3. Dirt Rally (6 zł)
4. Grid 2 (6 zł)
5. Grid Autosport (25 zł)
I to nie są najniższe ceny, tylko takie z x-koma (lub Steama). Na portalach typu G2A, scdkey itp. można kupić jeszcze taniej.

Moja rada - pobrać sobie darmową podstawkę nowej TrackManii poprzez Epica lub Uplaya, a za zaoszczędzoną kasę odjechać w siną dal wyżej wymienionymi grami. Sourire

5  ZONES / Poland / Re: Konto lub klucz TMUF on: 25 November 2019 à 17:02:42
Ta cena to żart chyba. Sourire

Może i znajdę jakiś klucz na pchnięcie. Jakby co to PM.
6  ZONES / Poland / Re: Eliminator IV (czwartek, 21 listopada 2019 - 19:00) on: 22 November 2019 à 21:52:48
Fajny evencik.

Za mało Rally! Nie rozumiem dlaczego - przecież do dzisiaj seria Dirt nawet nie zbliżyła się fizyką ani grafiką do tego środowiska. Sourire

Osobiście wolałbym TimeAttack niż liczenie CP czy okrążeń. Może następnym razem Sebik zrobi TimeAttack. I trochę ręcznie poustawia te środowiska, żeby było jakoś bardziej... po równo. Sourire
7  ZONES / Poland / Re: Darmowy sposób na locatory? on: 09 September 2019 à 18:23:31
Wiesz, zależy co chcesz hostować. Jak zrobiłeś jakiś fajny zestaw znaków itd. to pewnie ktoś Ci tu pomoże. Ale jeżeli chcesz wstawiać muzę itd. to raczej musisz szukać samodzielnie.

Natomiast takie pier..., że Cię nie stać, to sobie daruj. 30 zł ROCZNIE na hostinghouse.pl (a w pierwszym roku tylko 19 zł) to nie jest kwota, o której można mówić, że kogoś nie stać. W takim wypadku w zasadzie nie powinieneś w ogóle pisać na forum z powodu braku komputera, prądu w domu i ekstremalnego niedożywienia. Lepiej napisz, że nie potrzebujesz do niczego więcej, więc do zabawy nie chce Ci się wydawać kasy. Ale skoro nie chcesz wydawać kasy, żeby coś działało porządnie, to kombinacje sobie daruj i po prostu rób fajne trasy. Przynajmniej znaki nie będą puste, nie będzie ciszy podczas gry itd.
8  ZONES / Poland / Re: LAN Party 2019 on: 24 July 2019 à 18:51:04
Aaaa, kajaków to rzeczywiście nie ogarniają. Sourire 10 minut piechotą jest drugi ośrodek (nie ten zaraz obok tylko w drugą stronę) i tam są dobrej jakości kajaki.
9  ZONES / Poland / Re: LAN Party 2019 on: 25 June 2019 à 19:40:41
I jak było?
10  ZONES / Poland / Re: LAN Party 2019 on: 11 January 2019 à 19:16:44
Tak jak 3z napisał - 4 miejsca noclegowe w 4-osobowych domkach. To podobnie jak w domu - masz 1 łóżko ale kolegów możesz zaprosić i 10-ciu, jakoś się wcisną. Sourire

Niekiedy róznice w cenie 4- i 6-osobowych domków są niewielkie, więc warto na 4 osoby wziąć 6-osobówkę. Jak piszą, że "do 5 osób" to znaczy, że na 4 osoby jest domek i piąta "na doczepkę".

Aaaa - i nie brać tzw. "szałasów" czyli domków typu "Brda" - wyglądają nieraz fajnie ale w środku są zazwyczaj ciasne, stare, skrzypiące i w ogóle do d... Parterowe przestronne domki to jest to.

https://osrodekskowronki.pl/ - tu były wydawałoby się niewielkie, 4-osobowe, a jednak z łazienką i całkiem sporym pokojem z balkonem, gdzie spokojnie by się zmieściło 8 osób.

Co do zbierania kasy wcześniej (to do kamyla) - jak widzisz choćby z tego tematu, ludzie mogą chcieć pojechać, ale "nie wiedzą na 100%". Ty zarezerwujesz 2 domki a potem połowa ludzi nie przyjedzie, bo jednak "coś im wypadło". Dlatego się bierze z góry za całość, dużo wcześniej i nie ma zwrotów. Sourire
11  ZONES / Poland / Re: LAN Party 2019 on: 09 January 2019 à 22:52:42
To dorzucę jeszcze infomację jak to najlepiej zorganizować dla większej grupy.

Etap 1: ustalanie miejsca - to robi jedna osoba, dzwoni, pyta czy są wolne domki itd.

Etap 2: zbieranie listy chętnych

Etap 3: wyliczenia - te są zmienne, ponieważ zazwyczaj płaci się za domek a nie od osoby, więc cena może być większa, jeżeli domki nie są dokładnie obłożone (np. 2 domki 4-osobowe a tylko 6 osób chętnych); niemniej jednak w tanim ośrodku nie zrobi to większej różnicy - a będzie co wspominać

Etap 4: każdy chętny wysyła kasę organizatorowi - całą kasę wyliczoną na wynajem za osobę za cały czas pobytu i to przynajmniej miesiąc lub dwa przed imprezą. Żadnych "zaliczek" itp. Chodzi o to, żeby w przypadku, gdy dana osoba się rozmyśli, inni nie musieli się zrzucać na "porzucone" miejsce. Trudno - będzie sobie łóżko stało puste ale opłacone.

Etap 5: rezerwacja (po otrzymaniu wszystkich wpłat) i wpłacenie zaliczki.

Etap 6: przyjazd i zabawa. Sourire

Nie brać opcji z wyżywieniem ale zapytać czy na miejscu można takowe dostać bez wcześniejszej zapowiedzi. Chociaż z drugiej strony wspólny, opłacony wcześniej posiłek, jest fajny.

Zorientować się czy ośrodek nie jest zbyt "elegancki" - bo to może być odwrotnie proporcjonalne do wytrzymałości właścicieli na hałas. Sourire Z drugiej strony - domki muszą być z łazienkami, żadnych syfów rodem z lat 60-tych, z kiblami w odległości kilometra, bo szkoda nerwów.

Takie tam info. Sourire

Dobra metoda szukania to google maps - znajdujemy jezioro i wokół niego szukamy domków nad jeziorem. Często te ośrodki nie są dobrze wypozycjonowane w wyszukiwarce, za to szukając bez mapy wyskoczy w wynikach setki stron typu booking (tyle, że nie tak dobrych) i masa ofert typu "domek nad jeziorem" (czytaj: jeden, pojedynczy domek, z właścicielami pod nosem, którzy będą ciągle pilnować, czy tego jednego domku ktoś im czasem nie ukradł). Szuka się ośrodków nad jeziorem albo domków nad jeziorem - ale z wykorzystaniem map google.

I nie szukać blisko domu - bo zawsze się znajdzie jakiś słoń maruda, który stwierdzi, że skoro to tak blisko, to może już wróci do domu, bo czemu nie. Sourire A marudy rozbijają imprezę strasznie.
12  ZONES / Poland / Re: LAN Party 2019 on: 09 January 2019 à 08:54:18
Jeżeli mogę coś zasugerować, bo jestem weteranem jeżdżenia ze znajomymi do róznych domków itd. w lato.

1. Jechać w czerwcu - pogoda zazwyczaj lepsza, niż w lipcu i sierpniu, ludzi mniej (zwłaszcza krzyczących dzieci i dziwnych rodzinek), ceny niższe itd.

2. Nie upierać się na miejsce blisko domu, bo nie o to chodzi - bardziej kombinować nad wyjazdem na tyle długim (3-4 dni), żeby na miejscu mieć te 2-3 dni w całości (nie licząc dnia przyjazdu i wyjazdu). Wtedy czas przejazdu będzie proporcjonalnie niewielki, niezależnie od tego gdzie się pojedzie (w stosunku do czasu pobytu). A i można więcej ciekawych rzeczy porobić, niż tylko TMUF.

3. Nie każdy pewnie będzie jechał samochodem a wiele ośrodków z domkami jest umiejscowionych w takich dziurach, że bez samochodu byłoby ciężko. Ja byłem raz w jednym ośrodku, który znajdował się w małej miejscowości - ale o dziwo nadal posiadającej dworzec i wiele bezpośrednich połączeń - Stare Jabłonki. Ośrodek nazywał się "Skowronki" i miał kilka zalet - właściciele bezproblemowi, hałas im nie przeszkadzał (przynajmniej poza sezonem i przynajmniej do 3:00 nad ranem), grille czy ognisko - bez problemu. Ceny też dobre. Na bibę i granie na komputerach - idealne miejsce.

13  ZONES / Poland / Re: spam thread on: 27 September 2016 à 08:50:59
Aż mi się chce wbić raz do Was z głosem. Sourire
14  ZONES / Poland / Re: Awaria serwerów w Polsce i na świecie on: 25 August 2016 à 09:32:38
welcome to the massively multiplayer game! Sourire

15  ZONES / Poland / Re: Awaria serwerów w Polsce i na świecie on: 22 August 2016 à 14:17:26
Mają zlikwidować serwery takiej nowej gry?

http://eu-maniaplanet.nexway.com/games/others/trackmania-united-forever-721835.html

Nadal kosztuke 30 euro, więc bez przesady - nowość, panowie, świeżynka.
Pages: [1] 2 3 ... 176